Druhy výuky v jezdecké škole

Jednorázová hodina:

Hodiny jsou vedeny kvalifikovanými instruktory. Školička nabízí lekce pro začátečníky i pokročilé. U začínajících mladými jezdců nejprve  dbáme na to, aby si zažili správný sed a rovnováhu. Instruktoři je vodí na vyjížďky po okolí, kde se jim dostává řádné výuky. Děti na koni cvičí a seznamují se správným přístupem k poníkovi. Dle schopností dítěte  pracujeme také na lonži. 

Pro malé dětičky nabízíme:

Jízdu na pony, který je na vodítku veden lektorem a zaručuje co největší bezpečnost. Chodíme ven nebo na jízdárnu, v délce půl nebo hodiny- dle velikosti a zdatnosti dítěte:)

Jezdecký kurz pro členy klubu:

V rozsahu deseti lekcí jezdec již systematicky pracuje na tom, aby se učil základní péči o poníka či koně, jeho sedlání a komunikaci s ním. Dozvídá se o životě poníků i  koní,o vnímání přírody, o tradici soužití člověka s koněm, o různých přístupech k ježdění a o všch dalších věcech,co ke koním patří. Osvojuje si základy jízdy :  jízdu do terénu, jízdu na lonži, jízdu na jízdárně. Vše směřuje k tomu,aby se jezdec naučil samostatně s citem zvíře obstarat a následně s ním najít porozumění k samostatné jízdě, nejprve na na jízdárně, později i na vyjížďkách. Na jízdárně, ale i na vyjížďce se učí prvním jízdárenským cvikům, které vedou k lepšímu ovládání a pochopení ponyho či koně.. Zvládne- li jezdec jiízdu zcela samostatně a vyhodnotí-li to jeho trenér, může se zůčastnit jezdeckých soutěží.Preferujeme bezudidlové drezurní ježdění, working equitation, výstavy spojené s různými disciplínami. Jízda na pony-koni, je velice náročná,proto se jezdectví nazývá druhem umění. Propojuje mentální, duchovní a fyzickou stránku, proto přispívá ke komplexnímu rozvoji jezdců.

Celé naše směřování však vede k bezudidlové drezúře na kvalití úrovni. Koně tak nemusí trpět zásahy udidly do pusy, která mohou být velmi bolestivá.

 Vyrostou- li děti z našich poníků, mohou u nás v Ponypraha pokračovat  na velkém koni.

Podmínkou k možnosti zakoupení kurzu je členství v klubu a pravidelné ježdění minimálně jednou týdně, aby měl výcvik smysl.

Lekci lze omluvit do 19:00 hodin předešlého dne. Následně lze tuto lekci po domluvě nahradit jiný den. Omluva v den jízdy- lekce propadá ponyškole. Děkujeme za pochopení.

Komunikace s koněm ze země

O čem vlastně komunikace s koněm je?

Komunikace s koněm začíná hned od prvního kontaktu s ním, ve výběhu či v boxe. Jednoduše od chvíle, kdy se k němu přiblížíme.
Cílem je umět s koněm pracovat při běžné manipulaci a ošetřování, to je vlastně potřeba neustále s koněm "komunikovat".
Výsledkem je hlavně bezpečnost a posílený vztah mezi člověkem a koněm.
Práce s koněm ze země pomůže otevřít mnohé, co sami ze sedla nepoznáme.
Naučíte se jak moc jsou koně citlivá a vnímavá zvířata a kolik chyb nám vlastně odpustí. Postupně si budete tvořit vztah a společně si důvěřovat.

Tato cesta má mnoho cílů, chcete, aby na vás kůň zařehtal, protože Vás rád vidí nebo bude kolem vás běhat navolno? Jednou...
Je jen na Vás, kam až budete chtít dojít, či jak moc se koni otevřete, i on to potřebuje 
Začátek bude dlouhý, ale o to víc se budete radovat z maličkostí.

Pochopení řeči koně otevírá zcela nový náhled na život, pomáhá nejen k poznání koně, ale i sama sebe. V tom je velké kouzlo. Práce ze země se velice projeví i do ježdění samotného ,a to nejen, že více koni rozumíte, ale také cviky ze sedla budou snadněji a srozumitelněji proveditelné. Panuje-li vzájemně shodná komunikace, vše je jednodušší:)

Výuka jízdy na koni pro děti i dospělé

Věnujte kurz jízdy na koni pro děti i dospělé. Vouchery v ceně 4.500 Kč za 5 lekcí, 8.500 za 10 lekcí,hodina za 900Kč či půl hodina za 500 Kč.

Vzhledem k vysoké obsazenosti prosím volejte:)  

Ježdění na koni pro děti

Jezdecká škola pro děti od začátečníků až po nejvyšší sportovní úrovně.

 

Ježdění na koni / ponících vysoké kvality svými původy i dovednostmi.

 

Jezdecký kurz probíhá na pony různé velikosti podle věku a jezdeckých schopností dítěte

email: info@ponypraha.cz

tel: +420 605 25 80 20

Naši poníci a koně

IMG_1885.JPG

Rychlý kontakt

email: info@ponypraha.cz

tel: +420 605 25 80 20

Kristýna Andrejsková

Prosíme o telefonické objednávání v době od 8:00-9:00, 12:00-13:00 nebo 17:00-18:00

facebook https: //m.facebook.com/ ponyprahaptice/.

 

Další kontakty ZDE