Druhy výuky v jezdecké škole

Jednorázová hodina:

Hodiny jsou vedeny kvalifikovanými odborníky. Školička nabízí lekce pro začátečníky i pokročilé. U začínajících mladými jezdců nejprve  dbáme na to, aby si zažili správný sed a rovnováhu. Instruktoři je vodí na vyjížďky po okolí, kde se jim dostává řádné výuky. Děti na koni cvičí a seznamují se správným přístupem k poníkovi. Dle schopností dítěte  pracujeme také na lonži. 

Pro malé dětičky nabízíme:

Jízdu na pony, který je na vodítku veden lektorem a zaručuje co největší bezpečnost. Chodíme na ven nebo na jízdárnu, v délce půl nebo hodiny- dle velikosti a zdatnosti dítěte:)

Jezdecký kurz:

V rozsahu deseti lekcí dítě už systematicky pracuje na tom, aby se učilo základní péči o poníka, jeho sedlání a komunikaci s ním. Dozvídá se o životě malých koní, o tradici soužití člověka s koněm, o jezdeckém sportu a o všem co ke koním patří. Osvojuje si základy jízdy na pony:  jízdu do terénu, jízdu na lonži, jízdu na jízdárně. Vše směřuje k tomu,aby se dítě naučilo samostatně ponyho obstarat a následně ovládat, nejprve na na jízdárně, později i na vyjížďkách. Na jízdárně, ale i na vyjížďce se učí prvním jízdárenským cvikům, které vedou k lepšímu ovládání a pochopení ponyho.. Zvládne- li dítě poníka zcela samostatně ovládat, může se zůčastnit jezdeckých soutěží. Jízda na pony-koni, je velice náročná, leč úžasná v tom, jak přispívá ke komplexnímu rozvoji dětí. I dospělých:)

 Vyrostou- li děti z našich poníků, mohou u nás v Ponypraha pokračovat i na velkém koni.

Podmínkou k možnosti zakoupení kurzu je pravidelné ježdění minimálně jednou týdně, aby měl výcvik smysl.

Lekci lze omluvit do 19:00 hodin předešlého dne. Následně lze tuto lekci po domluvě nahradit jiný den. Omluva v den jízdy- lekce propadá ponyškole. Děkujeme za pochopení.

Příprava na závody - Příprava na Zkoušky základního výcviku a získání licence:

Individuální příprava na závody / oficiální i hobby/ nebo příprava na Zkoušky základního výcviku pro pokročilejší jezdce a absolventy Jezdecké školy. Zkoušky se skládají z drezurní úlohy, parkuru a teoretické zkoušky. Součásí kurzu je  doprovod a poskytnutí pony na ZZV.

Kurz je veden na vysoce kvalitním drezurním pony, který mnohokrát prokázal své kvality, když vítězil na závodech nad velkými koňmi.

Komunikace s koněm ze země

O čem vlastně komunikace s koněm je?

Komunikace s koněm začíná hned od prvního kontaktu s ním, ve výběhu či v boxe. Jednoduše od chvíle, kdy se k němu přiblížíme.
Cílem je umět s koněm pracovat při běžné manipulaci a ošetřování, to je vlastně potřeba neustále s koněm "komunikovat".
Výsledkem je hlavně bezpečnost a posílený vztah mezi člověkem a koněm.
Práce s koněm ze země pomůže otevřít mnohé, co sami ze sedla nepoznáme.
Naučíte se jak moc jsou koně citlivá a vnímavá zvířata a kolik chyb nám vlastně odpustí. Postupně si budete tvořit vztah a společně si důvěřovat.

Tato cesta má mnoho cílů, chcete, aby na vás kůň zařehtal, protože Vás rád vidí nebo bude kolem vás běhat navolno? Jednou...
Je jen na Vás, kam až budete chtít dojít, či jak moc se koni otevřete, i on to potřebuje 
Začátek bude dlouhý, ale o to víc se budete radovat z maličkostí.

Pochopení řeči koně otevírá zcela nový náhled na život, pomáhá nejen k poznání koně, ale i sama sebe. V tom je velké kouzlo. Práce ze země se velice projeví i do ježdění samotného ,a to nejen, že více koni rozumíte, ale také cviky ze sedla budou snadněji a srozumitelněji proveditelné. Panuje-li vzájemně shodná komunikace, vše je jednodušší:)

Výuka jízdy na koni pro děti i dospělé

Věnujte kurz jízdy na koni pro děti i dospělé. Vouchery v ceně 3000Kč za 5 lekcí,  6000 za 10 lekcí nebo hodina za 700Kč.   

Ježdění na koni pro děti

Jezdecká škola pro děti od začátečníků až po nejvyšší sportovní úrovně.

 

Ježdění na koni / ponících vysoké kvality svými původy i dovednostmi.

 

Jezdecký kurz probíhá na pony různé velikosti podle věku a jezdeckých schopností dítěte

email: info@ponypraha.cz

tel: +420 605 25 80 20

Naši poníci a koně

IMG_1349.JPG

Oblíbené odkazy

Rychlý kontakt

email: info@ponypraha.cz

tel: +420 605 25 80 20

Kristýna Andrejsková

Prosíme o telefonické objednávání v době od 8:00-9:00, 12:00-13:00 nebo 17:00-18:00

 

Další kontakty ZDE